Maciej Jewtuszko – biografia

Kolejny świetny Polski wojownik który ze spokojem może konkurować z najlepszymi z całego świata. Maciej Jewtuszko urodził się w 1981 roku w Szczecinie 31 stycznia. obecnie jest on najlepszym polskim zawodnikiem Mieszanych Sztuk walki do 70 kilogramów. Pseudonim na ringu jakie do niego przylgnęło to „Irokez”.

W roku 2010 związał się z największą oraz w największym stopniu prestiżową organizacją mieszanych sztuk walk na świecie czyli z UFC. Jego Pierwotna profesjonalna starcie mieszane sztuki walki miała miejsce u naszych sąsiadów Niemców 2005 roku 12 kwietnia. Gala nosiła nazwę La Onda – Germany vs. Lithuania. Nasz polski zawodnik poddał swojego przeciwnika Dainiusa Krishtopaitisa już w pierwszej rundzie poprzez niesamowitą dźwignię.

Jego druga profesjonalna walka na ringu odbyła się na gali EC 2 – Extreme Cage 2 tym razem już u nas w Polsce. Tutaj pokonał poprzez TKO Adama Lazowskiego wykonując niezwykle efektownego soccer kicka. Jego kolejne dwie walki też były niezmiernie udane. Stoczył je na gali Fight Club Berlin 12 i 13 w roku 2008 i 2009 w Niemczech. Jego kolejne 3 starcia znów były niesłychanie udane. Wszystkie trzy skończył przed regulaminowym czasem oraz w pięknym stylu. Do tej pory Maciej Jewstuszko pozostawał niepokonany z ogromnie dobrym rekordem 6 wygranych pojedynków pod rząd. Takie rekord to jest już nie lada wyczyn i w przypadku naszego rodzimego zawodnika jak się okazało przepustka to podpisania kontraktu z amerykańską organizacją WEC.

Swój pierwszy debiut w Stanach Zjednoczonych pod szyldem organizacji WEC zaliczył 18 sierpnia 2010 roku na gali WEC 50. W pięknym stylu pokonał swojego wymagającego przeciwnika Athonego Njokuani poprzez piękne KO. Za ten nokaut otrzymał nagrodę wieczoru w postaci pieniędzy.

Pod koniec tego samego roku w którym Jewtuszko wygrał swój pierwszy debuit w USA WEC połączyło swoje siły z UFC tworząc spójną jedność. Tym samym nasz polski zawodnik stał się członkiem organizacji UFC. Na ten moment największej oraz w największym stopniu prestiżowej organizacji na całym świecie zrzeszającą najlepszych zawodników MMA z każdego zakątka globu.

Początkowa porażka

Debiut Macieja w organizacji UFC miał miejsce w 2011 roku 27 lutego. Wtedy to nasz wojownik przegrał swoją pierwszą pojedynek po nadzwyczaj wyrównanym i zaciętym pojedynku z Curtem Warburtonem. Wytrwał on aczkolwiek wszystkie rundy a starcie skończyła się przegraną poprzez jednogłośną decyzję sędziów którzy uznali iż Jewtuszko przegrał na punkty. Była to jego Pierwotna porażka po wielu latach oraz wielu walkach podaczas których był niepokonany. Zdaniem wielu i tak niezmiernie długo udawało mu się zostać nieposkromionym z czyściutkim rekordem.

bieżąco rekord Macieja Jewtuszki prezentuje się następująco. Posiada on na swoim koncie 8 wygranych pojedynków z czego 4 przez nokaut albo nokaut techniczny, 4 przez poddanie oraz jedną przez decyzję sędziów. Przegrał jedną pojedynek a nie zremisował ani jednej.

Polski zawodnik to 183 centymetry wzrostu i około 70 kilogramów wagi. w tej chwili trenuje w naszym polskim klubie „Berserkers Team” gdzie może trenować u boku takich wojowników jak Piotr Bagiński innymi słowy Michał Fijałek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz