Marcin Held – curriculum vitae

Doskonały polski zawodnik dość młodym wieku osiągający sukcesy w mieszanych sztukach walki. Mowa tu Bezsprzecznie o zawodniku o imieniu Marcin Held. Marcin urodził się w 1992 roku 18 stycznia. Startuje w kategorii wagowej do 70 kilogramów. Nasz wojownik może poszczycić się brązowym pasem w brazylijskim jiu-jitsu. Jak na tak młody wiek to ma on wiele osiągnięć na swoim koncie.

Swoją profesjonalną karierę mieszane sztuki walki zaczął w 2008 roku gdzie zadebiutował na gali AM. Swoją debiutancką pojedynek stoczył z Mateuszem Piotrowskim. Udało mu się go pokonać poprzez poddanie już w pierwszej rundzie. Kolejną pojedynek stoczył w roku 2009 w trakcie gali MMA Challengers. Druga pojedynek również skończyła się jego wygraną. chociaż decyzja sędziów nie była jednogłośna . Jego Przeciwnikiem był także Polak o imieniu Artur Sowiński. Trzecia pojedynek Marcina też skończyła się wygraną a stoczył ją on na gali Shooto Poland z Rafałem Lasotą.

Tego samego roku w grudniu Held wygrał turniej MMA Challengers 2 w kategorii wagi lekkiej. na przestrzeni turnieju udało mu się pokonać Ireneusza Milę, Mariusza Abramiuka oraz Borysa Mańkowskiego. Po tych wygranych został tym samym mistrzem mieszane sztuki walki Challengers w wadze lekkiej do 70 kilogramów.

Początkowa porażka Marcina Helda

Po całym paśmie świetnych wygranych przyszedł czas na pierwszą porażkę. 29 maja 2010 roku Marcin Held przegrał swoją pierwszą walkę z Łukaszem Sajewskim na gali Angels of Fire 7. Przegrał poprzez jednogłośną decyzję sędziów. jakkolwiek przegrana nie przeszkodziła mu żeby w tym samym roku 28 czerwca wygrać z byłym mistrzem organizacji Cage Rage w wadze lekkiej czyli Jeanem Silvą. walka przebiegła pod szyldem dźwigni na nogi. To naturalnie te dźwignie wykończyły Brazylijczyka powodując kontuzję i niemożność dalszego kontynuowania walki.

Jeszcze tego samego roku 8 października nasz rodzimy wojownik pokonał Bojana Kosednara poprzez dźwignię na nogę. Tym razem atakował staw kolanowy.

Zaraz po walce Marcin podpisał kontrakt z amerykańską organizacją Bellator Fighting Championships. Około pięć miesiącu po podpisaniu kontraktu wziął udział w turnieju wagi lekkiej Bellatora. Turniej miał wyłonić zawodnika który będzie miał możliwość zmierzyć się w pojedynku o pas w tej kategorii wiekowej. Polak niestety przegrał w ćwierćfinale z Amerykaninem Mikiem Chandlerem poprzez techniczne poddanie.

Nasz Polski zawodnik może poszczycić się wybitnie dobrym rekordem który opiewa na 10 wygranych walk z czego 3 poprzez nokaut bądź nokaut techniczny, 5 przez poddanie a zaledwie dwie poprzez decyzję sędziów. W swojej karierze przegrał tylko dwie starcia i nie zremisował żadnej.

Marcin mierzy 176 centymetrów wzrostu przy wadzę nie przekraczającej 70 kilogramów. teraz można go często spotkać w polski klubie Bastion Tychy gdzie na codzień szlifuje  z takim zawodnikami jak Maciej Polok i Keri Abazilow.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz